ads2
ads2

نکات استفاده از ماشین ظرفشویی

d623ec6975ad0c4a8114bf967901d6d2
برای استفاده از ماشین ظرفشویی جهت حفظ ایمنی خود و نگهداری بهتر از دستگاه دفتر راهنمای ماشین ظرفشویی خود را به دقت مطالعه کرده و نکات زیر را هم از یاد نبرید

از استفاده از هر نوع مواد حلال در داخل ماشین ظرفشویی خودداری فرمایید، زیرا این مواد باعث انفجار یا آتش‌سوزی خواهند گشت.

از پاشیدن آب به داخل ماشین ظرفشویی بپرهیزید، زیرا این کار باعث از کار افتادن قسمتهای الکتریکی و یا برق گرفتگی خواهد شد.

از وارد کردن فشار و نشستن بر روی درب ماشین ظرفشویی در هنگامی که باز است خودداری فرمایید. این کار باعث تغییر شکل و یا از کار افتادن دستگاه می‌گردد.

از قرار گرفتن پوست بدن در جلوی قسمت تهویه بخار در هنگام کارکرد ماشین ظرفشویی بپرهیزید زیرا بخارخروجی باعث سوختگی می‌گردد.

مواد شوینده ماشین ظرفشویی حاوی مقادیر زیاد الکل است که در صورت تنفس بسیار خطرناک می‌باشند. بنابراین از تماس آنها با پوست یا چشم پرهیز نموده و در هنگام باز بودن درب دستگاه کودکان را از آن دور نگهدارید.

بطور کلی باز کردن درب ماشین ظرفشویی در حین عملکرد آن توصیه نمی‌گردد. ولیکن چنانچه به هر دلیلی درب باز شود، یک امکان ایمنی مخصوص دستگاه را خاموش می‌نماید. در هنگام باز شدن درب دستگاه در حین مرحله کارکرد با آب داغ و یا بلافاصله پس از اتمام کار دستگاه ظرفشویی بدلیل وجود بخارات داخلی دقت لازم را مبذول فرمایید.

به طور منظم فیلتر ماشین ظرفشویی خود را کنترل کرده و در صورت جمع شدن مواد زائد، آن را تمیز نمایید. نظافت دائمی دستگاه عمر آن را افزایش داده و از اتلاف انرژی نیز می کاهد.

از شوینده های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کرده و شوینده های دیگر را که کف زیاد تولید کرده و باعث آسیب رساندن به ظروف یا خرابی دستگاه می شوند، هرگز به کار نبرید.

مقدار مواد شوینده را متناسب با برنامه شستشو و آنچه در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ذکر شده انتخاب کرده و آن را بیشتر از اندازه لازم که به رسوب در مخزن یا بر روی ظروف می انجامد، مصرف نکنید.

طبقات را به گونه ای از ظروف پر کنید که مانع حرکت بازوهای آب فشان یا گردش جریان آب نگردد.

قبل از قرار دادن ظروف در دستگاه، باقی مانده مواد غذایی را از روی آن ها پاک کنید.

حتی الامکان از استفاده از ماشین ظرفشویی در ساعات اوج مصرف برق بپرهیزید.

ماشین ظرفشویی خود را دور از یخچال فریزر قرار دهید، چراکه حرارتی که هنگام کار ایجاد می نماید مصرف انرژی یخچال شما را بالاتر میبرد.

ترکیب آب گرم و مواد شوینده به برخی از ظروف آسیب می‌رساند. بنابراین توصیه می‌گردد از شستشوی موارد زیر در ماشین ظرفشویی خودداری فرمایید: ظروف مسی و آلومینیوم، ظروف نقاشی شده با دست از جنس طلا یا نقره، ظروف ساخته شده از جنس چوب یا استخوان، ظروف آهنی و غیر ضد زنگ، ظروف پلاستیکی که جهت شستشوی ماشینی ساخته نشده‌اند.

برگرفته ازسایت:zanbil

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام در باشگاه مشتریان

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

تلفن همراه :