ads2
ads2

نکات ایمنی استفاده از چرخ گوشت

26760935small

چرخ گوشت وسیله ای است که برای آسایش و رفاه بیشتر طراحی شده ، ولی متاسفانه در کشورما براثر بی احتیاطی و سهل انگاری والدین از یک طرف و کنجکاوری کودکان از طرف دیگر بعضاً موجب بروز خسارات جبران ناپذیر جسمی نظیر قطع عضو کودک شده است در حقیقت اکثر قربانیان این وسیله رفاهی کودکان هستند که به خاطر عدم رعایت نکات ایمنی توسط والدین به خصوص مادران تاپایان عمر با معلولیت جسمی و عارضه روحی روبرو خواهند بود . هرچند خوشبختانه در سالهای اخیر به لحاظ ارائه آموزشهای لازم به اقشار مختلف مردم آمار حوادث چرخ گوشت در شهریزد به حداقل رسیده است، اما مجددا رعایت نکات ایمنی مشروحه زیر در مورد استفاده از چرخ گوشت توصیه میگردد.
-1چرخ گوشت را هنگام استفاده وزمانی که مورداستفاده قرار نمی گیرد از دسترس کودکان دور نگه دارید.
-2 از کارکردن با چرخ گوشت درحضور کودکان خودداری کنید، زیرا تجربه نشان داده است که اطفال به علت کنجکاوری با یک حرکت ناگهانی دست خود را به داخل چرخ گوشت فرو میبرند.
-3 طول سیم چرخ گوشت حداکثر30 سانتی متر بیشتر نباشد .
-4چرخ گوشتی ایمن تر است که طول گلوی آن بیشتر و قطر گلوی آن کمترباشد.
-5ازشستشوی قسمتهای برقی چرخ گوشت به وسیله آب جداً خودداری کنید و برای نظافت آن فقط از پارچه مرطوب استفاده نمائید .
-6 حتی یک لحظه بچه ها را با چرخ گوشت ، هرچند برای کارفوری ( جوابگویی به تلفن یا به صدا در آمدن زنگ منزل ) لحظه ای تنها نگذارید.
اگرحادثه ناگواری هنگام استفاده از چرخ گوشت به وجود آمد اقدامات زیر را انجام دهید .
الف : دوشاخه دستگاه را فوراً از پریز برق جداکنید .
ب: اگردستتان یا دست کودک از چرخ گوشت خارج گردید ، بلافاصله دست را از دو نقطه مچ و باز و برای جلوگیری از خونریزی محکم ببندید و روی زخم را پوشانده و دست را از شانه ها بالاتر نگه دارید و مصدوم را فوراً به پزشک یا بیمارستان برسانید .
ج : درصورتیکه دست شما یاکودک در چرخ گوشت گیرکرده و خروج آن امکان پذیر نیست کوچکترین حرکتی به دست یا چرخ گوشت ندهید در صورت لزوم حرکت ، چرخ گوشت و دست مصدوم را به طوی کلی با بستن و یا تکیه دادن به محلی ثابت بگیرید و بلافاصله با تلفن 125 گروه امداودو نجات را به کمک بطلبید .
ه‍ : درصورت نزدیک بودن بیمارستان یا مراکز اورژانس همزمان با خبرکردن گروه نجات کودک را به مرکز پزشکی برسانید و قبل از حرکت ،آدرس بیمارستان را به آتش نشانی اطلاع دهید .

برگرفته از سایت:bndfd

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام در باشگاه مشتریان

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

تلفن همراه :