ads2
ads2

چگونه عمر لوازم منزل را افزایش دهیم

major-home-appliances_Fixd

در هر خانه‌ای لوازم مختلف برقی وجود دارند که معمولا به‌دلیل عدم‌توجه به آنها عمر چندانی نداشته و حتی به‌دلیل برخی سهل‌انگاری‌ها زودتر از موعد در نظر گرفته‌شده از کار می‌افتند اما با رعایت برخی نکات آنها را برای مدتی بیشتر در اختیار خواهید داشت.

هود آشپزخانه یکی از این موارد است. معمولا فراموش می‌شود که فیلتر هود آشپزخانه را تعویض کنیم یا معمولا مدت طولانی سپری شده تا چنین کاری انجام شود. به یاد داشته باشید که ذرات ریز روغن و بخار، فیلتر هود را در مدت اندکی کیپ کرده و در صورت ادامه استفاده از سیستم با همین وضع فشار زیادی را به آن وارد خواهید کرد.

هواکش‌های دستشویی و به‌خصوص آشپزخانه نیز از این دست هستند. چه اشکالی دارد که به‌جای مشاهده انبوهی از ذرات و گرد و غبار در هود به هنگام تمیز کردن آن در روزهای پایانی سال، کمی وقت گذاشته و در طول سال چند بار آن را تمیز کنید؟!

هود دستشویی نیز از این نکته مستثنی نیست چون به‌واسطه تمیز‌بودن، بهتر کار می‌کند. جاروبرقی‌ها از دیگر لوازم منزل هستند که در صورت عدم دقت، زود از کار می‌افتند.

به‌خاطر داشته باشید که نباید چراغ چشمک زن جاروبرقی به‌واسطه پر شدن کیسه آن شروع به کار کند بلکه پس از چند بار استفاده طولانی مدت کیسه آن را تعویض کرده یا آن را خالی کنید. با این کار، جاروبرقی شما همواره خوب و با قدرت کار خواهد کرد.

برگرفته از سایت:aftabir

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام در باشگاه مشتریان

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

تلفن همراه :