بهترین موارد استفاده از بخارشو FC7020Philips 02

بخارشویکی از وسایل بسیار پرکاربرد است و می تواند برای تمیز کردن گوشه و کنار خانه استفاده شود. دمای بالای بخارشو برای میکروب کشی سطوح و از بین بردن جرم و روغن ایده آل است. و از آنجایی که بخارشو به موادشوینده احتیاج ندارد هم مقرون به صرفه است، وهم آسیبی به انسان و محیط زیست وارد نمی کند.

تمیز کردن فر

حتما شما هم از تمیز کردن داخل فر متنفرید، تمیز کردن لکه های چربی و روغن و خرده های مواد غذایی می تواند کاری سخت و طاقت فرسا باشد. اسپری های تمیز کننده فر زیادی در بازار وجود دارد، ولی اکثر آنها بسیار سمی هستند که آشپزخانه را با بوی مواد شیمیایی پر می کنند. در عوض استفاده از بخار شو، نه بویی تولید می کند و نه اثر از سم روی سطوح به جا می گذارد.توجه: موقع تمیز کردن فر با بخارشو، دقت کنید که به المنت های آن نزدیک نشوید، ممکن است المنت ها از کار بیافتند. برای گرفتن بهترین نتیجه شست و شوی فرهای در شیشه ای، بخارشو را روی حرارت و فشار بالا تنظیم کنید و از برس برای پاک کردن بقایای پخته شده مواد غذایی و روغن های چرب استفاده کنید. از برس سیمی هم برای تمیز کردن رک ها و سینی های گریل استفاده کنید. از برس برای سطوح نچسب نباید استفاده کرد، چون ممکن است باعث خش افتادن آنها شود. اگر مطمئن نیستید، بهتر است گوشه ای دور از چشم را انتخاب کنید و بخار شو را روی آن امتحان کنید.

تمیز کردن باربیکیو

برای تمیز کردن باربیکیو، درست مثل فر عمل کنید. و از برس سیمی و برس اسکرپر برای تمیز کردن مواد سوخته و چربی ها استفاده کنید.

۳- برفک زدایی یخچال

اگر هنوز هم از یخچال های قدیمی خود استفاده می کنید.بهتر است مقاله های طول عمر مفید لوازم خانگی وصرفه جویی انرژی در یخچال را بخوانید. به هر حال اگر یخچال شما قدیمی است و برفک میزند به جای حمله به برفک ها با چافو یا هر ابزار برنده دیگر، بخار شو را امتحان کنید. این طوری خیلی سریع تر هم کار برفک زدایی تمام می شود.

۴- تمیز کردن پنجره ها

شاید جذاب ترین مورد استفاده از بخارشو برای خانم ها، شستن شیشه باشد.بخارشو آب را رو شیشه ریخته و از خیس شدن جلوگیری می کند. بیشتر بخار شوها، دارای سر مخصوص یا اسکاج مخصوص تمیز کردن شیشه است، کافیست آن را به سر بخار شو وصل کنید و تمیز کردن پنجره را از بالا به پایین شروع کنید. نکته کلیدی برای گرفتن بهترین نتیجه: پارچه میکروفیبر را روی اسکاج بگذارید و بخارشو را روی فشار پاین تنظیم کنید و روی شیشه راه ببرید. حالا یک بار دیگر همین کار را بدون استفاده از میکروفیبر و با فشار بالا انجام دهید.

توصیه می شود حتما قبل از شروع شست وشو، حوله یا پارچه ای پایین پنجره قرار دهید.

۵- شست و شوی زمین های سرامیکی و سخت

بخارشو برای تمیز کردن آشپزخانه ها و حمام کف سرامیکی، به خاطر از بین بردن جرم و باکتری عالی هستند، چرا که پارچه و مواد شوینده، تضمینی برای شست وشوی بهداشتی نیستند. دوغاب بین سرامیک ها هم با بخار داغ بخار شو خیلی خوب تمیز می شود. بخارشوهای بزرگ سر مخصوص تمیز کردن زمین های سرامیکی نیز دارند، که برای نتیجه یک نتیجه خوب، بهتر است از پارچه استفاده کنید.

۶- تمیز کردن مبلمان

اکثر بخارشوها، برس های متنوعی دارند که هر یک برای تمیز کردن وسیله خاصی طراحی شده است. برس مخصوص تمیز کردن مبل را بردارید و پارچه کتانی مخصوص را روی برس بکشید و بخارشو را روی مبل حرکت دهید تا خیس نشود. حرارت بخار، باعث از بین رفتن کک ها و ساس و از بین بردن لکه ها می شود. بهتر است برای اینکه مطمئن شوید پارچه مبل رنگ پس نمی دهد، ابتدا گوشه کوچکی را امتحان کنید.

۷- تمیز کردن پرده ها

از برس تمیزکننده پرده برای گرفتن گرد و خاک پرده ها استفاده کنید.
۸- تمیز کردن فرش

شاید الان خیلی تعجب کرده باشید، ولی بله از بخارشو برای تمیز کردن عمقی فرش هم استفاده میشود. ولی باید حتما از سر مخصوص تمیز کننده فرش استفاده کنید. اگر بخارشو، سر مخصوص تمیز کردن فرش ندارد، از پارچه حوله ای آن استفاده کنید و بخارشو را روی فرش حرکت دهید. بخارشو برای از بین بردن لکه های روی فرش هم بسیار خوب عمل می کند.

۹- تمیز کردن تشک

از آنجا که تشک ها بهترین مکان برای رشد کک و ساس هستند، تمیز کردن تشک با بخارشو بهترین کار است. زیرا حرارت بالای بخارشو باعث از بین رفتن آنها می شود. در حالیکه استفاده از انواع مختلف سموم و آفت کش ها به دلیل مقاوم شدن این حشرات در برابر این سموم و دلیل دیگر عدم نفوذ سموم به لایه های زیر تشک، آنها را از بین نمی برد.

بنابراین اگر یکی از اعضای خانواده، از آلرژی رنج می برد، استفاده از بخارشو در تمام موارد گفته شده به شدت توصیه می شود. از سر مخصوص و حوله استفاده کنید و بخارشو را روی تشک حرکت دهید و نگذارید تشک خیس شود. پس از شست وشو تشک را برای چند ساعت روی پهلو قرار دهید تا خشک شود.

ساس

۱۰- تمیز کردن شیرآلات

قطعا تمیز کردن جرم دور و بر شیر آلات آشپزخانه و حموم، کار خیلی سخت است، ولی بخار شو برای این کار ساخته شده است. از سر لوله ای برای تمرکز بیشتر بخار روی سطوح پر پیچ و خم شیرآلات استفاده کنید.

برگرفته از سایت:yasshouse

Leave a comment