روش صحیح چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی q4

چینش ظروف در ماشین ظرفشویی مانند مرتب کردن تخت یا خرید مواد غذایی یک کار شخصی محسوب می شود که بعضی ها بهتر از دیگران این کار را انجام می دهند.این مساله کوچک اما باعث برخی اختلافات در خانواده ها شده است به گونه ای که براساس تحقیق صورت گرفته سال ۲۰۱۳ در آمریکا، % ۴۰ از زوج ها درباره نحوه چیدن ماشین ظرفشویی باهم جر و بحث می کنند.

ولی خبر خوش این است ، یک روش صحیح برای چیدن ظروف وجود دارد، که به جر و بحث ها پایان می دهد.

بهتر است در سبد بالایی ماشین ظرفشویی قرار گیرد.

فنجان و لیوان ها:

فنجان و لیوان را باید رو به پایین و در لبه های بیرونی رک بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید. باید انها را بین شاخک ها قرار دهید نه روی آنها، این روش ایمن تر است و احتمال شکستن را کاهش می دهد.

ظروف پایه دار:

ظروف پایه دار را به آرامی در سمت چپ رک بالا قرار دهید.

پیاله و بشقاب های کوچک :

بخش میانی رک طوری طراحی شده است، که ظروف با شیب ملایمی قرار گرفته، تا آب از بازوی پایین روی ظرف ها ریخته شده و خیس بخورد. ظرف ها در محافظ های متحرک عقبی باید رو به سمت جلو و در محافظ های متحرک جلویی رو به سمت عقب قرار بگیرد تا در مرکز بازوی چرخشی یکدیگر را ملاقات کنند.

کفگیر و ملاقه :

در لا به لای فضای اندک باقی مانده، سعی کنید کفگیر ملاقه را قرار دهید.

پلاستیک جات :

حرارت در رک (سبد) پایین ماشین ظرفشویی بسیار بیشتر از رک بالایی است. پس بهتر است پلاستیک جات را در سبد بالایی قرار دهید تا از ذوب شدن و تاب برداشتن وسایل پلاستیکی جلوگیری کنید. اگر ماشین ظرفشویی بیشتر با ظروف پلاستیک پر شده است، بهتر است تنظیمات ماشین ظرفشویی را روی سیکل با حرارت متوسط یا بدون حرارت تنظیم کنید.

ظروفی که بهتر است در سبد پایین ماشین ظرفشویی قرار گیرد.

کارد و چنگال :

قاشق ها می توانند رو به بالا قرار بگیرند ولی به دلیل حفظ ایمنی، کارد و چنگال بهتر است رو به سمت پایین قرار بگیرد. برای تمیز شدن بهتر، قاشق ، چنگال و کارد را با هم در آمیزید و مطمئن شوید که قاشق ها به یکدیگر نچسبیده باشند.

بشقاب ها:

ابتدا بشقاب های بزرگ شام خوری و سپس بشقاب های کوچک سالاد خوری را به ترتیب بچینید تا فضای کافی در اختیار آنها قرار دهید.

کاسه های بزرگ و متوسط :

برای اینکه کاسه ها به خوبی تمیز شوند، باید آن ها را به صورت شیب دار یا کاملا رو به پایین قرار دهید.

دیس ها :

دیس ها، بشقاب های بزرگ یا لیس شیرینی پزی یا تخته گوشت را دور تا دور محیط سبد و رو به سمت داخل قرار دهید. فقط دقت کنید طوری باشد که مانع بازوی آب پاش نباشد.

ظروفی که برای شستشو در ماشین ظرفشویی مناسب نیستند.

وسایل چوبی ( وردنه ، قاشق و کاسه )، بشقاب های رنگ شده با دست ، چاقو های تیز، ظروف نقره و آلومینیوم ، ظروف شیشه ای ظریف.

برگرفته از سایت:yasshouse

Leave a comment