روش نگهداری و تمیز کردن کابینت ام دی اف 2222222222

امروزه کابینت ام دی اف ( کابینت mdf ) در تمامی منازل مورد استفاده می باشد و کابینت ام دی اف ( کابینت mdf ) مورد استقبال همگان قرار گرفته است.

در گذشته کابینت ام دی اف ( کابینت mdf ) مقاومت خوبی در مقابل آب نداشتن اما با آمدن نسل جدید کابینت ام دی اف (کابینت mdf ) آنها در مقابل آب و شست و شو مقاوم شدند . در زیر روش هایی برای تمیز کردن و نگهداری کابینت mdf (کابینت ام دی اف ) می پردازیم تا در کنار براق بودن آنها تمیز بودن آنها هم محافظت شود تا مدت طولانی تری برای ما کابینت ام دی اف قابل استفاده باشند.
اولین مورد برای تمیز کردن کابینت ام دی اف ( کابینت mdf) به وسیله دستمال نمدار به همراه مواد شوینده می باشند.البته باید توجه داشت برای تمیز کردن کابینت ام دی اف از مواد شوینده مثل سفید کننده و الکل دار (مانند وایتکس ) استفاده نشود واز مواد شوینده مثل مایع ظرف شویی یا نرم کننده استفاده نمایید و بعد از استفاده از مواد شوینده کابینت mdf را با دستمال خشک پاک کنید.و دستمال های خیس را پس از تمیز کردن کابیت ام دی اف به آنها آویزان نکنید زیرا رطوبت زیاد آن باعث آسیب زدن به کابینت mdf می شود.و همچنین اگر روی کابینت ام دی اف کثیفی جوهر و ماژیک بر جا مونده بود می توانید آستون یا وایتکس را با آب مخلوط کنید و به طور مستقیم از آن استفاده نکنید.
برای تمیز کردن کابینت mdf از یک دستمال پارچه ای و یا یک اسفنج استفاده کنید و از استفاده کردن اسکاج و سیم و.. خودداری نمایید زیرا باعث خط افتادن روی کابینت ام دی اف می شود.
برای پاک کردن کابینت mdf که قاب دارند مراقب باشید آب داخل آن درز ها نرود زیرا باعث کپک زدگی و خرابی در ها می شود.
برای مراقبت از کابینت ام دی اف کابینت های دیواری را باز نگذارید زیرا رطوبت و بخار حاصل از پخت و پز باعث نفوذ رطوبت در کابینت mdf می شود.
برای مراقبت از کابینت ام دی اف ( کابینت mdf) ظرف هایی که داری سرکه یا مربا و.. هستند را قبل از قرار دادن چک نمایید تا محتویات آن به خارج ظرف راه نداشته باشد که موجب لک و خرابی کابینت ام دی اف شود.
برای مراقبت از کابینت ام دی اف ( کابینت mdf) درهای آن را بیشتر از نیاز باز نکنید و در باز کردن آن ها دقت نمایید تا موجب خرابی آنها نشوید.
برای مراقبت از کابینت ام دی اف ( کابینت mdf) از بریدن مواد غذایی از جمله نان روی آن خودداری نمایید تا باعث خش افتادگی روی کابینت ام دی اف نشود.
برای مراقبت از کابینت ام دی اف ( کابینت mdf) از قرار دادن مستقیم ظروف غذای داغ مثل قابلمه ها روی کابینت های ام دی اف خودداری نمایید و زیر آنها یک محافظ قرار دهید.
برای مراقبت از کابینت ام دی اف ( کابینت mdf) از قرار گرفتن آب دور سینک برای طولانی مدت خودداری منید تا آب به داخل کابینت ام دی اف جلوگیری کنید و از پوسیدگی آنها جلوگیری نمایید.
برای مراقبت از کابینت ام دی اف ( کابینت mdf) از گذاشتن اجسام سنگین روی کابنت ام دی اف ای که زیر آن خالی است بپرهیزید.

برگرفته از سایت:avizhewood

Leave a comment