نکات استفاده از ماشین ظرفشویی d623ec6975ad0c4a8114bf967901d6d2
برای استفاده از ماشین ظرفشویی جهت حفظ ایمنی خود و نگهداری بهتر از دستگاه دفتر راهنمای ماشین ظرفشویی خود را به دقت مطالعه کرده و نکات زیر را هم از یاد نبرید

از استفاده از هر نوع مواد حلال در داخل ماشين ظرفشويي خودداري فرماييد، زيرا اين مواد باعث انفجار يا آتش‌سوزي خواهند گشت.

از پاشيدن آب به داخل ماشین ظرفشویی بپرهيزيد، زيرا اين كار باعث از كار افتادن قسمتهاي الكتريكي و يا برق گرفتگي خواهد شد.

از وارد كردن فشار و نشستن بر روي درب ماشین ظرفشویی در هنگامي كه باز است خودداري فرماييد. اين كار باعث تغيير شكل و يا از كار افتادن دستگاه مي‌گردد.

از قرار گرفتن پوست بدن در جلوي قسمت تهويه بخار در هنگام كاركرد ماشین ظرفشویی بپرهيزيد زيرا بخارخروجي باعث سوختگي مي‌گردد.

مواد شوينده ماشین ظرفشويي حاوي مقادير زياد الكل است كه در صورت تنفس بسيار خطرناك مي‌باشند. بنابراين از تماس آنها با پوست يا چشم پرهيز نموده و در هنگام باز بودن درب دستگاه كودكان را از آن دور نگهداريد.

بطور كلي باز کردن درب ماشین ظرفشویی در حين عملكرد آن توصيه نمي‌گردد. وليكن چنانچه به هر دليلي درب باز شود، يك امكان ايمني مخصوص دستگاه را خاموش مي‌نمايد. در هنگام باز شدن درب دستگاه در حين مرحله كاركرد با آب داغ و يا بلافاصله پس از اتمام كار دستگاه ظرفشويي بدليل وجود بخارات داخلي دقت لازم را مبذول فرماييد.

به طور منظم فیلتر ماشین ظرفشویی خود را کنترل کرده و در صورت جمع شدن مواد زائد، آن را تمیز نمایید. نظافت دائمی دستگاه عمر آن را افزایش داده و از اتلاف انرژی نیز می کاهد.

از شوینده های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کرده و شوینده های دیگر را که کف زیاد تولید کرده و باعث آسیب رساندن به ظروف یا خرابی دستگاه می شوند، هرگز به کار نبرید.

مقدار مواد شوینده را متناسب با برنامه شستشو و آنچه در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ذکر شده انتخاب کرده و آن را بیشتر از اندازه لازم که به رسوب در مخزن یا بر روی ظروف می انجامد، مصرف نکنید.

طبقات را به گونه ای از ظروف پر کنید که مانع حرکت بازوهای آب فشان یا گردش جریان آب نگردد.

قبل از قرار دادن ظروف در دستگاه، باقی مانده مواد غذایی را از روی آن ها پاک کنید.

حتی الامکان از استفاده از ماشین ظرفشویی در ساعات اوج مصرف برق بپرهیزید.

ماشین ظرفشویی خود را دور از یخچال فریزر قرار دهید، چراکه حرارتی که هنگام کار ایجاد می نماید مصرف انرژی یخچال شما را بالاتر میبرد.

تركيب آب گرم و مواد شوينده به برخي از ظروف آسيب مي‌رساند. بنابراين توصيه مي‌گردد از شستشوي موارد زير در ماشین ظرفشویی خودداري فرماييد: ظروف مسي و آلومينيوم، ظروف نقاشي شده با دست از جنس طلا يا نقره، ظروف ساخته شده از جنس چوب يا استخوان، ظروف آهني و غير ضد زنگ، ظروف پلاستيكي كه جهت شستشوي ماشيني ساخته نشده‌اند.

برگرفته ازسایت:zanbil

Leave a comment