نگهداری از مخلوط‌کن 193567322800b

هرگز نباید از مخلوط‌کن به جای غذاساز استفاده کرد و غذاهای جامد را درون آن ریخت. زیرا مخلوط کن مخصوص خردکردن یخ و مخلوط کردن مایعات بوده و غذاساز برای مواد غذایی جامد بکار می‌رود. قبل از ریختن مواد غذایی درون مخلوط‌کن، باید آنها را خرد کرد. هرگز نباید بیش از حد مخلوط‌کن را پر کرد زیرا باعث وارد آمدن فشار به موتور آن شده و به عملکرد مخلوط‌کن آسیب می‌رساند. مخلوط‌کن را نباید برای مدت طولانی روی دور تند قرار داد. علاوه بر این هنگام استفاده باید مدتی استراحت به دستگاه داد. اگر فرصت کافی برای شست‌وشوی سریع مخلوط‌کن نیست، کافی است چند قطره مایع ظرفشویی را همراه با چند قطره آبلیموی تازه و آب درون آن بریزید و آن را روشن کنید. سپس مخلوط‌کن را آب بکشید.

مخلوط کن و آسیاب فیلیپس Philips مدل HR2106 جهت تهیه انواع نوشیدنی های خنک، انواع سوپ سرد، سس و پوره کاربرد دارد. این دستگاه مجهز به دو سرعت و هم چنین عملکرد پالس می باشد. با استفاده از دکمه انتخاب واقع بر روی بدنه می توان سرعت مناسب را با توجه به نوع مواد انتخاب نمود. عملکرد پالس جهت گرفتن نتیجه سریع تر و بهتر در مخلوط کردن مواد کاربرد دارد. پایه های ضد لرزش دستگاه از لرزش و تکان خوردن آن در هنگام کار جلوگیری می کنند.
این دستگاه مجهز به پارچه شیشه ای به ظرفیت 1.5 لیتر می باشد که امکان خرد کردن یخ جهت تهیه نوشیدنی های خنک را فراهم می کند. این پارچ مدرج بوده و از طریق بدنه شفاف آن می توان میزان مواد داخل پارچ را مشاهده کرد و بر میزان مخلوط شدن مواد نظارت داشت. توجه داشته باشید که میزان مواد داخل پارچ نباید بیش از علامت حداکثر باشد. درب پارچ از طریق دو زبانه واقع در دهانه پارچ کاملأ به آن قفل می شود تا از بیرون پاشیدن مواد داخل پارچ در حین کارکرد دستگاه جلوگیری نماید. درب پارچ دارای دهانه شکر ریز است که از طریق آن می توان مواد افزودنی مانند شکر و چاشنی ها را به مواد داخل پارچ اضافه کرد. طراحی ویژه تیغه های چهارگانه مخلوط کن موجب ترکیب و آمیخته شدن بهتر مواد با یگدیگر می شود. جهت شستشوی آسان تر می توان به راحتی پایه پارچ را از آن جدا نمود و تیغه ها را به صورت جداگانه شستشو نمود.
این دستگاه هم چنین مجهز به آسیاب می باشد که از آن ها می توان برای خرد کردن سبزیجات، پیاز، فلفل و گوشت استفاده نمود. از طریق بدنه شفاف خردکن می توان میزان خرد شدن مواد را مشاهده نمود. تمامی قطعات دستگاه قابل جدا شدن از هم می باشند و می توان آن ها را به جز موتور در ماشین ظرفشویی شستشو نمود.

برگرفته از سایت:tehrankala

Leave a comment