چگونه وسایل استیل آشپزخانه را تمیز کنیم 55828 09886

در بیشتر مواقع وسایل استیل آشپزخانه را می توان با مقداری آب گرم و یک پارچه نرم تمیز نمود. یادتان باشد بعد از اینک سطح دستگاه را با پارچه نمناک پاک کردید با یک دستمال دیگر آن را خشک نمایید. حتما از پارچه نرم استفاده کنید، هیچ گاه از اسکاج سیمی یا هر پارچه زبر و خشن برای سطوح استیل استفاده نکنید.

اگر با آب گرم و پارچه تمیز نشد، چه کار باید کرد؟

اگر با آب خالی لکه های دستگاه گرفته نشد، باید از یک شوینده با قدرت متوسط استفاده کنید می توانید کمی مایع ظرفشویی و آب را باهم مخلوط کنید. و سپس با یک پارچه خیس کف را تمیز کرده و بعد از آن با پارچه دیگری آن را خشک کنید.

چگونه لکه های رد انگشت را پاک کنیم؟

اگر سطح استیل دستگاه شما با رد انگشت پوشیده شده است، باید از شیشه پاک کن استفاده کنید. بعد از اینکه سطح استیل را با شیشه پاک کن پاک نمودید، باید با یک دستمال خیس تمیز کرده و با دستمالی دیگر آن را خشک کنید. تمیز کننده هایی مخصوص استیل در بازار وجود دارد، که از به جای ماندن اثر انگشت روی سطح استیل جلوگیری می کند. هنگام خرید برچسب آن را بخوانید، این محلول باید دارای آمونیاک بوده ولی نباید حاوی کلرید باشد. کلا برای شست وشوی استیل به هیچ وجه نباید از مواد سفید کننده استفاده کرد.

آیا می توان خش روی استیل را گرفت؟

اگر سطح استیل دستگاه خراش برداشته است، باید ان را پولیش کنید. پولیش های مخصوص استیل در بازار وجود دارد، که خراش های دستگاه را گرفته و آن را مانند روز اول تمیز و نو می کند. یادتان باشد هنگام خرید هر نوع شوینده ای، آنهایی را انتخاب نمایید که به محیط زیست صدمه و آسیب نرساند و حافظ محیط زیست باشد.

شستن با آب!!!

شستن با پارچه خیس و خشک کردن با پارچه خشک در هر مدلی تکرار شده بود. این کار به این دلیل است که به هیچ وجه نباید مواد شیمیایی از هر نوع به مدت طولانی روی استیل باقی بماند، چون ممکن است باعث خوردگی سطح استیل شود.

برگرفته از سایت:yasshouse

Leave a comment