سشوار از سشوار استفاده کنیم یا نه philipsco hairdryer

گفته می شود سشوار باعث ریزش مو و یا صدمه دیدن ریشه آن نمی شود، اما این نکته در مورد همه انواع آن صادق نیست و اگر از محصول نا مناسبی استفاده شود، با موی خیس کشیده شود و یا از سشوار های قوی و داغ استفاده گردد، قطعا به مو آسیب خواهد رسید.
سرمای هوا موجب می شود تا استفاده از این دستگاه برای خشک کردن مو ها به امری ضروری تبدیل شود. اما باید دقت کنید که از چه نوع آن استفاده می کنید.
محصولی که انتخاب می کنید باید دکمه تنظیم دما و وات داشته باشد تا بنا به نیاز، بتوان شدت دستگاه را کم یا زیاد کرد. برخی از انواع آن نیز دارای حسگر هستند و وقتی مو داغ می ‌شود، به طور اتوماتیک خاموش می ‌شوند. این مدل برای کسانی که دائما مجبورند از این وسیله استفاده نمایند، انتخاب مناسب تری می باشد. به عنوان بهترین نمونه سشوار می توان به برخی مدل های فیلیپس اشاره کرد.
معمولا فروشندگان به افرادی که موهایشان الکتریسیته ساکن دارد، توصیه می کنند از سشوار های UV (فرابنفش) استفاده کنند. اما UV برای مو چندان مناسب نیست و بهتر است این افراد، به جای استفاده از مدل های دارای UV (فرابنفش)، از سرم‌ ها و اسپری‌ های مخصوص ضد زبری مو استفاده نمایند.
به طور کلی کیفیت پایین محصول و انتخاب نادرست شدت و میزان حرارت آن، همچنین در دست گرفتن اشتباه دستگاه می‌ تواند باعث از بین رفتن مو هایی شود که سست و آسیب‌دیده هستند. لذا در کنار انتخاب سشوار مناسب، به شیوه درست استفاده از آن نیز حتما توجه کنید.

Leave a comment