اصلاح با تیغ عوارض اصلاح با تیغ philipsco shaving

تاريخچه اصلاح کردن به صد هزار سال قبل از ميلاد مسيح باز می گردد. در آن زمان انسان ها برای کندن موهای زائد خود از صدف استفاده می کردند، به این ترتیب که مو ها را بين آن ها گير می انداختند و می کندند. اما استفاده از تيغ برای رفع مو ها، به سه هزار سال قبل از ميلاد مسيح بر می گردد. در آن زمان از سنگ چخماق برای ساخت تيغ های يک بار مصرف استفاده می شد. پس از آن، به کارگيری فلزات، برای ساخت تيغ های دائمی از جنس مس، , اصلاح با تیغ رواج پیدا کرد. که هم اکنون نیز در هند و مصر يافت می شوند.
امروزه اصلاح صورت با تيغ، جزء کار های روزمره بسياری از آقايان محسوب می شود که از دوران جوانی شروع به انجام این کار می کنند و با آن به خود اعتماد به نفس می دهند. در حال حاضر دو نوع کلي از تيغ های اصلاح وجود دارد: تيغ های مستقيم که معمولا در آرایشگاه های مردانه مورد استفاده قرار می گيرند و ديگری تيغ های ايمنی هستند که در انواع مختلف ساخته می شوند، مثل تيغ های دو لبه، تيغ های کارتريج و يک بار مصرف.
اما اصلاح با تیغ عوارضی را ایجاد می کند، که بريدگي، خراش، تحريک و احساس گم کردن چيزی در صورت از عوارض آن محسوب می شوند. همچنین ممکن است کسانی که مو های مجعد دارند، پاسخ التهابي نامناسبی به اصلاح با تيغ بدهند که به آن سودوفوليکوليت ريش يا RAZER BUMPS گفته می شود؛ یعنی فرو رفتن نوک مو های بريده شده با تيغ به داخل پوست و ايجاد جوش های التهابی.
از ديگر مشکلات شايع اصلاح با تیغ، سوختگي با تيغ است که در اين حالت، يک خراش خفيف قرمز رنگ در سطح پوست ظاهر شده و معمولاً پس از گذشت چند ساعت تا چند روز رفع می شود. در موارد شديد تر، سوختگي می تواند با جوش هايی در اطراف مو های اصلاح شده همراه گردد. این سوختگی در افرادی که مو هایی ضخیم دارند، شایع تر است.
برای جلوگیری از این عوارض اصلاح با تیغ که پوست را نیز نا زیبا می کند، بهتر است به جای تیغ، از ابزاری به نام ماشین ریش تراش استفاده نمایید که در میان آن ها، ماشین های اصلاح سری Aqua Touch فیلیپس، جزء محبوب ترین ریش تراش های این برند می باشد و مهم ترین ویژگی آن ها ضد آب بودنشان است. همچنین به دلیل عدم تماس مستقیم تیغه های آن با پوست صورت، اصلاح با آن با هیچ گونه عوارض و آسیبی همراه نخواهد بود.

Leave a comment