فواید بخار پز کردن غذا ها philipsco steamer

بخارپز کردن، یکی از روش های مفید پخت غذا است که با استفاده از بخاری که از آب ایجاد می ‌شود، مواد غذایی پخته می ‌شود. از این رو، یک گزینه عالی برای پخت مواد غذایی که بافت نرم دارند، مثل ماهی و سبزیجات می باشد و در این روش ارزش مواد غذایی تا 50 درصد بیشتر از روش های دیگر حفظ می شود؛ چرا که در دیگر روش های پخت، بخشی از ویتامین ها یا همه آن ها از بین می روند. ولی در روش بخارپز بیشتر مواد مغذی از جمله ویتامین های حساس به حرارت باقی می مانند. به همین دلیل، بخارپز کردن را مخصوصا برای سبزیجات می توان استفاده کرد تا هم نرم تر شوند و هم هضم شان راحت تر باشد و ارزش تغذیه ای خود را نیز حفظ کنند. البته اگر از لحاظ زمانی وقت کافی داشته باشید، می توانید سایر مواد غذایی، حتی برنج را نیز به روش بخارپز تهیه کنید تا مزه بهتری داشته باشند.
برای بخارپز کردن کافی است قابلمه یا ظرف مناسب را پر از آب کنید و روی یک ظرف مشبک قرار دهید. طوری که داخل آب فرو نرود و بالای آن قرار بگیرد. سپس مواد غذایی را داخل ظرف مشبک بریزید و صبر کنید تا بخارپز شوند.
هر چند به طور معمول از آب برای بخارپز کردن استفاده می‌ شود، ولی برای طعم دار کردن موادی مثل مرغ و ماهی، می ‌توانید عصاره مرغ، گوشت و یا سبزیجات را به آب اضافه کنید و یا حتی از آب میوه‌ های مختلف و ادویه جات هم استفاده نمایید.
امروزه انواع مارک های مختلف بخار پز در بازار وجود دارند که در میان آن ها اگر می خواهید محصولی که تهیه می کنید، دارای امکان پر کردن آسان مخزن آب، درب بدون چکه و قطعات قابل شستشو در ماشین ظرف شویی باشد، می توانید از انواع بخار پز های فیلیپس استفاده نمایید.

Leave a comment